Teatr
Wygnane Panny Wyklęte

Wygnane Panny Wyklęte

Opis

Wygnanie. Walka. Tułaczka. Tęsknota. Od tych kilku słów można rozpocząć przedstawienie kolejnego wspólnego projektu Fundacji Niepodległości, Darka Malejonka i Maleo Reagge Rockers oraz czołowych wokalistek polskiej sceny muzycznej.

Panny wyklęte. Volume 2: Wygnane” to kontynuacja muzyczno-historycznego projektu realizowanego wspólnie przez Fundację Niepodległości, Darka „Maleo” Malejonka i zespół Maleo Reggae Rockers oraz zaproszone wokalistki.

Projekt zaowocował już dwiema płytami. Ich trasy koncertowe wpisywały się w ogólnopolskie działania Fundacji Niepodległości w ramach „Roku Żołnierzy Wyklętych – 2013” i „Roku Żołnierzy Tułaczy – 2014”.
Albumy „Panny wyklęte” (2013) i „Panny wyklęte. Volume 1: Wygnane” (2014) odniosły ogromny sukces koncertowy. Gorące przyjęcie, z jakim się spotkały, potwierdza, że przesłanie twórców projektu – prezentowania ważnych treści historycznych z nowoczesnej sceny muzycznej – trafnie odpowiada oczekiwaniom publiczności.

Miesiąc premiery wybrano nieprzypadkowo – przypada wtedy kolejna rocznica zwycięstwa Polaków w Bitwie o Monte Cassino (1944). Teraz to historyczne wydarzenie znajduje swoje odzwierciedlenie w pięknych kobiecych tekstach, wyśpiewanych emocjami. Pozostajemy więc nadal w Roku Żołnierzy Tułaczy, wygnań, tęsknoty, opowieści o silnych kobietach i losach, które nie mogą pozostawić nikogo obojętnym.
Poza wątkami, które obrazują naszą trudną historię nie zabraknie opowieści o miłości i nadziei – dzięki którym wielu osobom udało się przetrwać.

W poruszających tekstach można odnaleźć tę wewnętrzną siłę, która pozwalała ich bohaterkom „zachować się jak trzeba” w najtrudniejszych czasach. Różnorodność muzyki i artystycznych temperamentów wokalistek potwierdza, że te wartości mogą być bliskie także współczesnemu pokoleniu. Szacunek dla historii wyraża się tutaj w rocku, hip-hopie, rapie i reggae. Wspiera go talent, dynamika i zaangażowanie artystów, którzy stworzyli tę płytę.
Do wokalistek, które już aktywnie biorą udział w projekcie – Ani Rusowicz, Ani Brachaczek, Anny Przybysz, Anny Witczak-Czerniawskiej, Angeliki Korszyńkiej – Górny, Ifi Ude, Kasi Malejonek, Lilu, Mony oraz zespołu Dziewczyny i duetu Paresłów – dołączyły kolejne – Kinga Berkowicz, Natalia Kukulska, Jadwiga Basińska i Monika Borzym.
Warty uwagi jest gościnny udział w projekcie znakomitych jazz'manów – Krzysztofa Herdzina i Jerzego Mazzoll'a.

Wystąpią:
1. Natalia Kukulska
2. Paulina Przybysz
3. Marika
4. Ifi Ude
5. Marcelina 
6. Kasia Malejonek
7. Zespół Dziewczyny (Ola Nowak, Ania Szafraniec)
8. Lilu
9. Ania Brachaczek
10. Paresłów

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.