Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

XVII edycja MF Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych Lalka też Człowiek

Kiedy2023-10-07
Do kiedy2023-10-14
Gdzie
XVII edycja MF Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych Lalka też Człowiek

Początek października po raz kolejny stanie się okazją do celebrowania jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych teatrowi alternatywnemu. XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”  będzie kontynuowała swoją misję, udowadniając, że teatr lalek nie jest skierowany wyłącznie do najmłodszych odbiorców. Zabierze dorosłych w nieznaną dotychczas, podróż do surrealistycznej rzeczywistości. Pomoże zrozumieć skomplikowaną naturę człowieka, poruszając trapiące tematy ludzkiej egzystencji.

W dniach 7-14 października w Warszawie zaprezentują się artyści ze Stanów Zjednoczonych, Czech, Francji, Austrii, Holandii, Chile oraz oczywiście z Polski. To wyjątkowa okazja do zapoznania się z najlepszymi grupami teatru lalki dla dorosłych z całego świata. Festiwal zaskoczy publiczność spektaklami nie tylko w tradycyjnej, doskonale wszystkim znanej teatralnej formie. Na scenach pojawią się nowatorskie połączenia muzyki, ruchu, szeroko rozumianej gry aktorskiej, ale także nieoczywiste wykorzystanie technologii cyfrowych, urządzeń wizualnych i dźwiękowych.

Tak będzie w przypadku czeskiej sztuki  „Hic Sunt Dracones”.  Theatre Continuo tworzy poemat wizualny z elementami magicznej wyobraźni, absurdu i groteskowości. Spektakl łączy teatr fizyczny, animację materiału i przedmiotów z zasadami teatru sztuk wizualnych. Jest to wycieczka w nieznane miejsce, gdzie nic nie przypomina o codziennym życiu na jawie. Muzyką i dźwiękiem operuje Jakub Štourač.

Oprócz znanych już widowisk, które można było poznać podczas poprzednich edycji Festiwalu, takich jak:  „Robot”  czy  „Opowieści małej Lupityny Gonzalez”, widzowie będą mieli możliwość obejrzenia najnowszej premiery Teatru Malabar Hotel -  „Nieosobni”. Spektakl inspirowany wystawą „Białoszewski. Nieosobny” jest senną fantazją o latach 50-tych. To opowieść o czasie, w którym głód twórczy funkcjonował obok dojmującego głodu fizycznego. W powojennej Warszawie powstał Teatr na Tarczyńskiej i Teatr Osobny. Jego twórczynie i twórcy uprawiający sztukę wyprzedzającą ich czasy, stworzyli wyjątkową i barwną komunę artystyczną, w której narodziły się unikalne idee teatralne, plastyczne, literackie, filozoficzne i ezoteryczne.

Sztuka wyciąga na światło dzienne przemilczane następstwa twórczego nienasycenia, nawet te wstydliwe i niepożądane. Za reżyserię odpowiadają Marcin Bartnikowski i Marcin Bikowski, który również stworzył scenografię i kostiumy.

Festiwal „Lalka też człowiek” to wydarzenie, dzięki któremu można ujrzeć otaczającą nas codzienność w całkiem innym świetle. Przegląd spektakli będzie wzbudzał wiele emocji, kontrowersji, a także poruszy tematy trudne i ważne. Wszystko po to, aby zaznaczyć, że lalki odnajdą się w każdej rzeczywistości, niezależnie od wieku odbiorcy.

XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”, 7-14 października, Warszawa: Dom Kultury KADR, Służewski Dom Kultury, Domy Pomocy Społecznej, Pałacyk Konopackiego.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy pod adresem: rezerwacje@lalkatezczlowiek.eu

Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 wejściówki na każdy spektakl

Więcej informacji na oficjalnej stronie Festiwalu www.lalkatezczlowiek.eu oraz na fanpage'u:www.facebook.com/lalkatezczlowiek/ www.instagram.com/festiwallalkatezczlowiek/

 Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2024 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama