zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

PZU

00-133 Warszawa
al. Jana Pawła II 24
tel. +48225665555

rekrutacja@pzu.pl

O nas


Grupa PZU - rozpoznawalna marka

Grupa PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Jako spadkobierca ponad 200-letniej tradycji ubezpieczeń na ziemiach polskich, firma
o doskonałej znajomości polskiego rynku, doświadczeniu i dobrym rozpoznaniu potrzeb klientów PZU zapewnia kompleksową ochronę ubezpieczeniową we wszystkich najważniejszych dziedzinach życia prywatnego, publicznego i gospodarczego. Grupa PZU zarządza także otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.


Rok 2010 otworzył nowy rozdział w historii firmy.  Przekształciła się ona w spółkę publiczną, której akcje zaczęły być notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Silna pozycja ekonomiczna oraz ugruntowana obecność Grupy PZU w Polsce nie tylko na rynkach finansowych, ale także w życiu społeczno-gospodarczym i kulturalnym, zaowocowała licznymi nagrodami i wyróżnieniami dla jej spółek. Zostały one uhonorowane nagrodami za bieżącą działalność, jakość zarządzania, aktywność marketingową oraz działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu.

Ugruntowana obecność Grupy PZU w Polsce nie tylko na rynkach finansowych, ale także w życiu społeczno-gospodarczym i kulturalnym w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu to między innymi: działania o charakterze edukacyjnym. PZU uruchomił w Internecie dwa serwisy dedykowane ubezpieczeniom:

  • JakieUbezpieczenie.pl” – strona edukacyjna, która w prosty i łatwo dostępny sposób tłumaczy korzyści wynikające z produktów ubezpieczeniowych,
  • ŻycieNa100procent.pl” – strona zawierająca m.in. kalkulatory oszczędnościowe, praktyczne informacje i porady na temat oszczędzania na życie, wywiady z gwiazdami, konkursy itp.

Prowadzimy także stałą działalność prewencyjną służącą poprawie bezpieczeństwa publicznego
i ograniczaniu różnego rodzaju ryzyk. Współpracujemy z  TOPR, GOPR i WOPR, a także ze Stowarzyszeniem „Misie Ratują Dzieci” w zakresie opieki terapeutycznej i psychologicznej dla dzieci poszkodowanych w wypadkach.


PZU wystąpił również jako sponsor i mecenas różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych oraz sportowych, zarówno o zasięgu ogólnopolskim, jak i lokalnym.

Posiadamy także Fundację PZU, której misją jest działalność na rzecz dobra publicznego w zakresie: edukacji, kultury i sztuki, ochrony zdrowia oraz opieki społecznej.  Fundacja PZU od 2011 r. jest członkiem „Forum Darczyńców w Polsce”. Zgodnie z hasłem „Pomagamy pomagać”, od lat wspieramy ośrodki i stowarzyszenia, które niosą pomoc potrzebującym. Grupa PZU przeznaczyła w ubiegłym roku na działania dobroczynne kwotę 10 mln zł.

Jednym z kluczowych obszarów działania PZU jest wspieranie edukacji i społecznej aktywności na terenach wiejskich i w małych miastach, w tym tworzenie najzdolniejszym młodym ludziom warunków równych szans rozwoju intelektualnego, zawodowego i kulturalnego.

Fundacja PZU jest od wielu lat zaangażowana w Program Stypendiów Pomostowych, który ułatwia uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości, pochodzącej z ubogich rodzin, podjęcie decyzji o kontynuowaniu nauki na wyższych uczelniach. PZU jest także fundatorem Stypendiów im. Bronisława Geremka, pozwalając najzdolniejszym studentom kierunków humanistycznych na dalszy rozwój i pogłębianie wiedzy. Prowadzi także konkurs grantowy, który ma na celu wzbogacanie oferty edukacyjnej na obszarach wiejskich i w małych miastach.

W 2012 roku Fundacja PZU została także partnerem strategicznym Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, który od 1983 roku realizuje autorski program pomocy wybitnie zdolnym, będąc jedyną w Polsce organizacją oferującą tak wszechstronne wsparcie utalentowanym dzieciom i młodzieży. Dofinansowanie zapewni Stowarzyszeniu stabilne funkcjonowanie przez najbliższe lata.

FB dlaMaturzysty.pl reklama