Pomocna dłoń - Technologie

Nauka programowania - od czego zacząć?

2019-08-05 13:03:03 | Warszawa

Programowanie to branża, o której marzy wiele osób. Wśród nich znajdują się zarówno studenci, jak i absolwenci, a także osoby w wieku średnim. Każdy chce zmienić coś w swoim życiu, dobrze zarabiać i czuć się docenionym. Dobrze jednak wiedzieć, od czego należy zacząć naukę.

Programista

Przede wszystkim motywacja

Każdy, kto zastanawia się nad tym, od czego zacząć, by stać się programistą, powinien najpierw przemyśleć swoją motywację. Można kierować się różnymi czynnikami, tj. popytem na rynku pracy, wysokimi zarobkami, własnymi zainteresowaniami. Najważniejsza jest jednak motywacja wewnętrzna, która wynika z własnych oczekiwań i prawdziwych chęci, ponieważ do programowania można szybko się zniechęcić, osiąść na laurach lub po prostu zrezygnować. W takim razie jak zostać programistą? Warto zastanowić się nad swoimi cechami osobowości, a także nad ilością posiadanego czasu. Jeśli chodzi o charakter, to znaczenie mają cechy takie jak zorganizowanie, odpowiedzialność, sumienność i cierpliwość. Dodatkowo ważne jest zarezerwowanie sobie przynajmniej kilku miesięcy na naukę. Wiele kursów odbywa się w trybie dziennym, co oznacza, że mogą pojawić się problemy z pogodzeniem nauki z pracą. Z kolei kursy weekendowe, mogą sprawić, że nie starczy już czasu na odpoczynek lub sen. Osoby zmotywowane w sposób wewnętrzny na pewno się poddadzą, jednak ci kursanci, którym zależy na szybkiej nauce i wysokim wynagrodzeniu, mogą stosunkowo szybko zrezygnować.

Po drugie, kurs programowania

Zastanawiając się nad tym, od czego zacząć naukę programowania, należy uznać, że spore znaczenie ma wybór odpowiedniej szkoły. Można kierować się różnymi cechami akademii programowania, na przykład opiniami w Internecie, odległością od miejsca zamieszkania, liczbą kursantów, cenami itp. Najważniejsze jest, aby znaleźć taką szkołę, w której jest sporo godzin zajęć praktycznych (na przykład tutaj: https://codecool.com/pl). Dzięki temu możliwe jest zdobycie doświadczenia oraz wielu umiejętności przydatnych w pracy zawodowej. Spore znaczenie ma także wybór odpowiedniego języka programowania. Na początek można zacząć od czegoś prostszego, na przykład Pythona, aby szybko się nie zniechęcać, natomiast w kolejnych etapach nauki dobrze jest zdecydować się na języki trudniejsze i bardziej konkurencyjne, które dają lepsze miejsce na rynku pracy. Aby zacząć swoją przygodę z programowaniem, wystarczą więc chęci, czas oraz motywacja, a wszystkie umiejętności techniczne i zdolności przyjdą z czasem.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: szkoły porogramownia, kursy dla programistów
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Studencki niezbędnik do nauki zdalnej

Dowiedz się, jaki sprzęt może się okazać niezwykle przydatny podczas zajęć zdalnych i dlaczego warto się w niego zaopatrzyć.

Kobieta z laptopem
Jak zabezpieczyć smartfona przed atakami?

Zobacz, co możesz zrobić, aby bezpiecznie korzystać z telefonu.

Telefon
5 najciekawszych aplikacji do edycji zdjęć

Jak wybrać odpowiednią aplikację do edytowania fotografii?

Polecamy
telewizor na ścianie
Jak powiesić telewizor na płycie gipsowo-kartonowej? Warszawa

Jak zamontować telewizor na płycie gipsowo-kartonowej, żeby nie uszkodzić ściany i stabilnie przymocować sprzęt?

pendrive
Pendrive do 100 zł - jak wybrać?

W zależności od potrzeb konkretnego użytkownika, na rynku można znaleźć zarówno budżetowe modele, jak i droższe egzemplarze.

Polecamy
Ostatnio dodane
Studencki niezbędnik do nauki zdalnej

Dowiedz się, jaki sprzęt może się okazać niezwykle przydatny podczas zajęć zdalnych i dlaczego warto się w niego zaopatrzyć.

Kobieta z laptopem
Jak zabezpieczyć smartfona przed atakami?

Zobacz, co możesz zrobić, aby bezpiecznie korzystać z telefonu.

Popularne
HP Pavilion 6000
Test laptopa HP Pavilion dv6000

Wraz ze wzrostem popularności komputerów przenośnych, na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu urządzenia. Ale nie każda firma może się pochwalić wysoką renomą wśród klientów. Na pewno ten problem nie dotyczy firmy Hewlett-Packard...

Mój własny serwer FTP
Mój własny serwer FTP

Artykuł przedstawia instalację i podstawową konfigurację najprostszych i bardzo popularnych serwerów ftp zarówno jeżeli chodzi o linuxa jak i System Windows XP

40 gier komputerowych naszej młodości
40 gier komputerowych naszej młodości

Prezentujemy nostalgiczne wspomnienie o wspaniałych grach komputerowych, które bezlitośnie pożerały za młodu nasz cenny czas.