Spektakle, przedstawienia
kolacja dla glupca2c6c92cf1cbe98b7ca00b22d63cefbc4.jpg

Kolacja dla głupca Le dîner de cons

Ocena: 5

Bilety na spektakl

Kup bilety na Kolacja dla głupca. Bilety do kupienia online na następujące dni:

Bilety dostarcza:

Opis spektaklu

Współczesna komedia z żywą akcją. Opowieść o koleżeńskiej zabawnej grze, której skutki okazują się poważne. Sztuka w dowcipny sposób krytykuje współczesne międzyludzkie zachowania.

 

opinie o spektaklu: 

Tomasz Mościcki
"Niespodzianka na kolację"

"Przysięgam Państwu, że próbowałem się nie śmiać na "Kolacji dla głupca". Robiłem groźne miny, na czoło przywoływałem mars, wmawiałem towarzyszce wieczoru, że "to głupie", że nie wypada. Nie wytrzymałem. W drugim akcie tama powagi pękła i wraz z całą publicznością skręcałem się ze śmiechu."

Tomasz Mościcki, Życie, Nr 114, 17.05.2001


Andrzej Hausbrandt
"Kolacja, która smakuje wszystkim"

"Drodzy Państwo, korzystajcie z okazji, by oderwać się od codziennych, banalnych trosk, kłopotów i nerwówek. Idźcie do Teatru Ateneum (na Powiślu, oczywiście) na "Kolację dla głupca" Vebera. Wprawdzie kolacji nie zjecie, ale przez dwie godziny będziecie się szczerze spontanicznie bawili. Zapomnicie o całym świecie, co czasem jest nam bardzo potrzebne. Życzę dobrej zabawy, a po wszystkim - nie gorszej kolacji."

Andrzej Hausbrandt, Powiśle, Nr 6, 06.2001"Zaproszenie na kolację"
"Dwie godziny śmiechu do łez. Francis Veber, autor sztuki, nakręcił według "Kolacji dla głupca" film, który dostał Oskara, a we Francji pobił rekordy oglądalności. W Polsce zapowiada się także teatralny rekord. Już dziś w warszawskim Teatrze Ateneum trudno zdobyć bilety."

Twój Styl, Nr 9, 09.2001Tomasz Miłkowski
"Nie taki głupiec głupi..."

"Dawno nie widziałem tak bezpretensjonalnej komedii. Idealna sztuka na wiosenno-letnie wieczory. (...) Terapia bezinteresownym śmiechem gwarantowana."

Tomasz Miłkowski, Trybuna, Nr 116, 19/20.05.2001


Malwina Głowacka
"Przystawka z głupca"

"Zaszczyt grania w Warszawie spotkał "Kolację dla głupca" dopiero teraz, siedem lat od jej światowej prapremiery. Chwała wiec Teatrowi Ateneum, ze nam ten tekst przybliżył."

Malwina Głowacka, Teatr, Nr 6, 06.2001

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl Kolacja dla głupca (Teatr Ateneum, Warszawa). Sprawdź seanse.
 • Teatr Ateneum, ul. Jaracza 2, Warszawa
  środa, 25 październik: 19:00
  czwartek, 26 październik: 19:00
  piątek, 27 październik: 19:00

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Kolacja dla głupca (Teatr Ateneum, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Kolacja dla głupca (Teatr Ateneum, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Kolacja dla głupca (Teatr Ateneum, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Kolacja dla głupca (Teatr Ateneum, Warszawa).
 • naprawdę warto obejrzeć! [0]
  HaniaZ.
  2012-10-06 15:57:46
  Wczoraj obejrzałam sztukę i dawno się tak nie ubawiłam, kto ma ochotę na fajną rozrywkę i oderwanie się od rzeczywistości - polecam!!! Pan Fronczewski geniusz gry aktorskiej i wielka osobowość, wspaniały duet z panem Tyńcem, który rozśmieszał do łez. Wspaniałe 2 godziny spektaklu.
 • spostrzeżenia [0]
  Teresa
  2012-05-06 14:40:21
  Wybrałam się na "Kolację dla głupca" dla P.P. Krzysztofa i Piotra i jak zwykle nie zawiodłam się na ich kunszcie aktorskim. Ubawiłam się niesamowicie ich przednią grą. Przeskoczyli wszystkie kabarety jakie można oglądać, choć to absolutnie nie porównywalne. To gra prawdziwych MISTRZÓW w tym zakresie. Polecam ten spektakl, który bawi, a zarazem poucza.
 • moja ocena [0]
  krzysiek
  2012-03-22 14:09:20
  Idąc na spektakl bardzo cieszyłem sie samą myślą że zobaczę na żywo pierwszy raz w życiu panów Fronczewskiego i Tyńca.Pana Piotra nie sposób nie znać,ale całkowicie zdominował wszystkich i wszystko pan Tyniec swoją rolą nieudacznika.Ja czegoś takiego jeszcze nie widziałem w życiu,naprawdę,nie sposób było oderwać od niego wzroku i skupić sie na czymś innym lub kimś innym.Rola pana Krzysztofa to niezwykle trudne i nieprawdopodobnie wymagające zadanie dla aktora.Brawo panie Krzysiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • super!!!!! [0]
  karolcia20
  2012-03-11 19:41:18
  znakomita gra pana Krzysztofa i Piotra:):):) polecam!!!
 • opinia [0]
  iza
  2011-10-21 20:09:26
  ogólnie m owiąc- rewelacja a Krzysztof Tyniec - mistrzostwo świata
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
Ostatnio czytane
Ayumi Tanida: z Szekspirem w sercu
Ayumi Tanida: z Szekspirem w sercu

Teatr Ryutopia był najbardziej „egzotycznym” gościem tegorocznego Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Z Ayumi'm Tanidą, który wcielił się w rolę króla Leontesa z "Zimowej opowieści" rozmawia Natalia Klimczak.

Kulturalne Mistrzostwa Piłkarskie w Kamienicy
Kulturalne Mistrzostwa Piłkarskie w Kamienicy Warszawa

Podczas gorączki Euro 2012 teatr Kamienica zamieni się w miejsce dla kibiców (nie tylko) futbolu z całej Europy. Piłkarskie menu, polsko i anglojęzyczne wersje przedstawień oraz gadżety, dla wszystkich, którzy przyjdą na spektakle w Teatrze Kamienica w Warszawie podczas mistrzostw.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Konkurs Ziaja