Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

„Pięć ostatnich lat” (The Last Five Years) to amerykański musical, który miał swoją premierę w Chicago w roku 2001. Autorem muzyki i tekstów piosenek jest Jason Robert Brown. W roku 2002 po premierze off-Broadway spektakl otrzymał nagrodę Drama Desk Award za wybitną muzykę i teksty, a także kilka nominacji do innych nagród (Lucille Lauter Award, Outer Critics Circle Awards). Musical cieszył się również ogromną popularnością w Anglii, Francji, Grecji, Singapurze, Australii i na Filipinach. W roku 2014 na jego podstawie powstał pełnometrażowy film, w którym główne role zagrali: Anna Kendrick i Jeremy Jordan (premiera na Toronto Film Festival). Według krytyków była to najlepsza rola Anny Kendrick w jej dotychczasowej karierze. W obsadzie musicalu wystawianego na deskach Novej Sceny naszego Teatru, w dwóch głównych rolach zobaczymy naprzemiennie: Weronikę Bochat/Natalię Krakowiak oraz Łukasza Zagrobelnego/Rafała Drozda.

„Pięć ostatnich lat” to jednoaktowa historia pewnego małżeństwa. Dwoje bohaterów – Cathy, aspirująca aktorka i Jamie, powieściopisarz – opowiadają o swoim pięcioletnim związku, który kończy się rozstaniem. Dramaturgię historii doskonale oddaje muzyka, która powstała z połączenia kilku stylów (pop, jazz, rock). Utwory muzyczne w niezwykle emocjonalny sposób – jedne lirycznie, inne drapieżnie – oddają charakter bohaterów i koleje przemian ich związku. Niezwykle ważną rolę w tej inscenizacji odgrywa też pomysłowa scenografia i efektowana gra świateł. Wszystkie elementy przedstawienia doskonale ze sobą współgrają, tworząc zupełnie wyjątkowy klimat.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Pięć ostatnich lat.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Pięć ostatnich lat (Teatr Roma, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Pięć ostatnich lat (Teatr Roma, Warszawa).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Pięć ostatnich lat (Teatr Roma, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Pięć ostatnich lat (Teatr Roma, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Pięć ostatnich lat (Teatr Roma, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
Ostatnio czytane
Ayumi Tanida: z Szekspirem w sercu
Ayumi Tanida: z Szekspirem w sercu

Teatr Ryutopia był najbardziej „egzotycznym” gościem tegorocznego Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Z Ayumi'm Tanidą, który wcielił się w rolę króla Leontesa z "Zimowej opowieści" rozmawia Natalia Klimczak.

Kulturalne Mistrzostwa Piłkarskie w Kamienicy
Kulturalne Mistrzostwa Piłkarskie w Kamienicy Warszawa

Podczas gorączki Euro 2012 teatr Kamienica zamieni się w miejsce dla kibiców (nie tylko) futbolu z całej Europy. Piłkarskie menu, polsko i anglojęzyczne wersje przedstawień oraz gadżety, dla wszystkich, którzy przyjdą na spektakle w Teatrze Kamienica w Warszawie podczas mistrzostw.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Konkurs Ziaja