Premiery - Teatr

"Mapa" w Teatrze Collegium Nobilium

2010-12-08 15:21:40 | Warszawa

Teatr Collegium Nobilium 8 grudnia o godzinie 19:00 zaprasza na "Mapę" - błyskotliwy spektakl wyprodukowany specjalnie na Światowy Festiwal Szkół Teatralnych, który odbył się w sierpniu 2010 w Peru.

Dwoje aktorów wprowadza publiczność w żartobliwą i intensywną pracę teatralną, której celem jest znalezienie kilku punktów wspólnych w – z pozoru rozbitym – współczesnym świecie. Aktorom podczas działań scenicznych stale towarzyszy projekcja mapy.                                                       

Widzimy młode małżeństwo (ONA i ON), które nie opuszcza swego pokoju, ale przy najprostszych codziennych czynnościach (wspólne gotowanie, seks) składa – jak puzzle – mapę świata.  Nie wychodząc z mieszkania, dotykają kolejnych krajów na globie. W końcowej scenie widz uświadamia sobie, że szminka, której używa ONA, została wykonana przez kobietę, której mąż zabił JEJ męża…   To spektakl dający do myślenia. Długo pozostaje w pamięci.  

15 grudnia o godzinie 19:30 odbędzie się natomiast kolejne spotkanie z cyklu Evviva l'arte pt. Klasyka współcześnie. Goście: Filip Bajon i Andrzej Seweryn. Wstęp wolny.

Jak zrozumieć dziś słowo "klasyka"? Czy "współcześnie" oznacza "nowocześnie"? A to słowo z kolei - dokąd ma zaprowadzić inscenizatora? Czy interpretacja w duchu tekstu, wierna autorowi, didaskaliom musi być anachroniczna? Jak z klasycznymi tekstami obchodzi się współczesny teatr - polski, europejski? Jakie inspiracje zaczerpnął z nich film? Te i im podobne pytania mogą dać początek dyskusji Andrzeja Seweryna i Filipa Bajona. Spotkanie poprowadzi Rafał Sławoń.

Poza tym zapraszamy na nasze spektakle dyplomowe: "Stracone zachody Miłości" w reż. Bożeny Suchockiej oraz "Braci Karamazow" w reż. Jarosława Gajewskiego.

ip

Słowa kluczowe: mapa teatr collegium nobilium Evviva l
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Osy - spektakl
Dorociński, Boczarska i Chojnacki w spektaklu "Osy" w Och-Teatrze

To błyskotliwa, niezwykle przejmująca komedia o nietypowej strukturze.

Fantazja polska
"Fantazja polska" premierowo w Teatrze Ateneum Warszawa

Zobacz zdjęcia z próby przed premierą!

Akompaniator
Premiera "Akompaniatora" na scenie Teatru WARSawy Warszawa

Aktorski popis Edyty Olszówki i Piotra Polka w warszawskim teatrze.

Polecamy
Dziś premiera Pamiętnika z powstania warszawskiego w reżyserii Krystyny Jandy
Dziś premiera Pamiętnika z powstania warszawskiego w reżyserii Krystyny Jandy Warszawa

Dziś o północy w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się prapremiera oratorium w reżyserii Krystyny Jandy na podstawie „Pamiętnika z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego.

Co na to penis?
Co na to penis? Warszawa

Zastanawialiście się kiedyś, co powiedziałby penis, gdyby umiał mówić? Zapewne chciałby porozmawiać o seksie. Wyobraźcie sobie jednak, iż nie tylko z nim rozmawiacie, ale ma on dominujący wpływ na Wasze życie.

Ostatnio dodane
Osy - spektakl
Dorociński, Boczarska i Chojnacki w spektaklu "Osy" w Och-Teatrze

To błyskotliwa, niezwykle przejmująca komedia o nietypowej strukturze.

Fantazja polska
"Fantazja polska" premierowo w Teatrze Ateneum Warszawa

Zobacz zdjęcia z próby przed premierą!