Premiery - Teatr

"Mapa" w Teatrze Collegium Nobilium

2010-12-08 15:21:40 | Warszawa

Teatr Collegium Nobilium 8 grudnia o godzinie 19:00 zaprasza na "Mapę" - błyskotliwy spektakl wyprodukowany specjalnie na Światowy Festiwal Szkół Teatralnych, który odbył się w sierpniu 2010 w Peru.

Dwoje aktorów wprowadza publiczność w żartobliwą i intensywną pracę teatralną, której celem jest znalezienie kilku punktów wspólnych w – z pozoru rozbitym – współczesnym świecie. Aktorom podczas działań scenicznych stale towarzyszy projekcja mapy.                                                       

Widzimy młode małżeństwo (ONA i ON), które nie opuszcza swego pokoju, ale przy najprostszych codziennych czynnościach (wspólne gotowanie, seks) składa – jak puzzle – mapę świata.  Nie wychodząc z mieszkania, dotykają kolejnych krajów na globie. W końcowej scenie widz uświadamia sobie, że szminka, której używa ONA, została wykonana przez kobietę, której mąż zabił JEJ męża…   To spektakl dający do myślenia. Długo pozostaje w pamięci.  

15 grudnia o godzinie 19:30 odbędzie się natomiast kolejne spotkanie z cyklu Evviva l'arte pt. Klasyka współcześnie. Goście: Filip Bajon i Andrzej Seweryn. Wstęp wolny.

Jak zrozumieć dziś słowo "klasyka"? Czy "współcześnie" oznacza "nowocześnie"? A to słowo z kolei - dokąd ma zaprowadzić inscenizatora? Czy interpretacja w duchu tekstu, wierna autorowi, didaskaliom musi być anachroniczna? Jak z klasycznymi tekstami obchodzi się współczesny teatr - polski, europejski? Jakie inspiracje zaczerpnął z nich film? Te i im podobne pytania mogą dać początek dyskusji Andrzeja Seweryna i Filipa Bajona. Spotkanie poprowadzi Rafał Sławoń.

Poza tym zapraszamy na nasze spektakle dyplomowe: "Stracone zachody Miłości" w reż. Bożeny Suchockiej oraz "Braci Karamazow" w reż. Jarosława Gajewskiego.

ip

Słowa kluczowe: mapa teatr collegium nobilium Evviva l
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Nina - spektakl
Małgorzata Foremniak w spektaklu "Nina" Studio Buffo [FOTO] Warszawa

Przezabawna sztuka francuskich autorów w doborowej obsadzie.

fot. C. Piwowarski
Za nami uroczysta premiera spektaklu "Dwie pary do pary" Warszawa

Spektakl odbył się 18 czerwca 2018 w warszawskim Teatrze Capitol.

Spektakl "1984" premierowo w Teatrze Powszechnym Warszawa

Zobacz zdjęcia z nowego spektaklu!

Polecamy
"Wesele Figara" w Operze Bałtyckiej
"Wesele Figara" w Operze Bałtyckiej

Już 14 lutego w Operze Bałtyckiej odbędzie się premiera "Wesela Figara"- jednej z trzech najważniejszych oper Mozarta interpretowanych na różne sposoby i realizowanych w całej gamie stylów, mód i tendencji.

Andrzej Seweryn w "Królu Learze" [ZDJĘCIA]
Andrzej Seweryn w "Królu Learze" [ZDJĘCIA] Warszawa

W Teatrze Polskim w Warszawie trwają próby "Króla Leara" Williama Szekspira w reżyserii Jacquesa Lassalle'a.

Ostatnio dodane
Nina - spektakl
Małgorzata Foremniak w spektaklu "Nina" Studio Buffo [FOTO] Warszawa

Przezabawna sztuka francuskich autorów w doborowej obsadzie.

fot. C. Piwowarski
Za nami uroczysta premiera spektaklu "Dwie pary do pary" Warszawa

Spektakl odbył się 18 czerwca 2018 w warszawskim Teatrze Capitol.

Kupony i kody rabatowe