Dzieje się - Teatr

Międzynarodowy Dzień Teatru w Warszawie

2009-02-18 12:53:22 | Warszawa

 Niezależne teatry warszawskie, które w 2008 roku zawiązały porozumienie ENTER, 27 marca zorganizują Międzynarodowy Dzień Teatru. Jednego dnia będzie można obejrzeć pięć przedstawień w siedzibie Teatru Wytwórnia.

W czerwcu w 2008 roku, teatry warszawskiej sceny niezależnej podpisały porozumienie Enter. W jego skład wchodzą: Teatr Druga Strefa, Teatr Konsekwentny, Teatr Montownia, Teatr Polonia, Teatr Wytwórnia i Studio Teatralne Koło. Inauguracją tego teatralnego porozumienia była Noc Teatrów Enter (wrzesień 2008).

Przedstawienia wystawiane były nie tylko na rodzimych scenach, ale także w przestrzeni miejskiej. W celu obejrzenia przedstawień Warszawiacy musieli udać się nawet na Dworzec Centralny. Tam m.in. w holu kasowym Teatr Montownia wystawił „Utwór sentymentalny na czterech aktorów" a Teatr Konsekwentny sztukę „Brzeg - Opole", którego akcja rozgrywa się w pociągu relacji Brzeg - Opole.

Teatr na Pradze

W tym roku Teatry Enter postanowiły zrobić świąteczny prezent dla wszystkich swoich widzów - 27 marca /piątek/ organizują Międzynarodowy Dzień Teatru. Obchody zostały zaplanowane w siedzibie Teatru Wytwórnia na Pradze, co oznacza, że wszystkie teatry tego porozumienia przeniosą się w ten wyjątkowy wieczór na drugą stronę Wisły.

Zapowiada się wyjątkowo interesująca impreza. Wszyscy, którzy zechcą uczestniczyć w tym wydarzeniu, powinni zaplanować sobie cały wieczór, bo spektakle będą się odbywały do późnych godzin nocnych.

Zaprezentowane zostaną wybrane przedstawienia teatrów Enter: „To nie jest kraj dla wielkich ludzi" Michała Walczaka /Teatr Montownia/, „Dialogi Penisa" w reżyserii Sylwestra Biragi /Teatr Druga Strefa/, „Pacjent" w reżyserii Adama Sajnuka /Teatr Konsekwentny/, „Polowanie na szczury" w reżyserii Thomasa Harzema /Teatr Wytwórnia/ oraz „Patty Diphusa" w reżyserii Marty Ogrodzińskiej /Teatru Polonia/. Po strawie duchowej dla najbardziej wytrwałych spotkanie z artystami i wspólne świętowanie w kawiarni "Casablanka" na terenie Wytwórni.

- Chcemy zorganizować Międzynarodowy Dzień Teatru po to, żeby się wspólnie spotkać w jednej przestrzeni. Pragniemy świętować ten dzień nie tylko z udziałem władz i oficjeli, ale również z tymi, bez których teatr nie byłby możliwy: artystami  i twórcami z jednej strony i widzami i odbiorcami z drugiej. Bez nich nasza praca nie miałaby sensu - mówią organizatorzy -  Pragniemy uniknąć oficjalnej formuły tego święta i Teatr Wytwórnia zaprosił nas pod swój dach, za co bardzo dziękujemy.  Planujemy co roku świętować w innej siedzibie Teatrów Enter.

Dokładne godziny spektakli pojawią już wkrótce na stronie teatru Wytwórnia www.teatrwytwornia.pl oraz na stronie Entera www.teatry-enter.org

Bilety na  wszystkie przedstawienia w tym dniu będą dostępne w promocyjnej cenie 15 pln.

Słowa kluczowe: enter dzień teatru warszawa teatry warszawa praga teatr wytwórnia repertuar bilety program
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Dokręcanie śruby
Polskie "Dokręcanie śruby" na festiwalu operowym w Sankt Petersburgu

Spektakl zostanie pokazany rosyjskiej publiczności.

Cirque du Soleil - Behind the Curtain
Cirque du Soleil zaprasza za kulisty widowiskowych spektakli [WIDEO]

Zobaczcie cały proces tworzenia wybranych programów Cirque du Soleil.

Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.