Dzieje się - Teatr

Ostatni tydzień Letniego Przeglądu LD

2010-07-26 09:56:49 | Warszawa

Laboratorium dramatu zaprasza na ostatnie spektakle Letniego Przeglądu. Teatr pokaże dwa spektakle w reżyserii Aldony Figury – nową wersję "Przylgnięcia" Piotra Rowickiego i "Absynt" Magdaleny Fertacz.

Przylgnięcie – 27, 28, 29 lipca, godzina 20:00

Małomiasteczkowy gangster Pyton postanawia zerwać ze światem przestępczym. Chce się ożenić i ustabilizować przy pomocy legalnego komisu samochodowego na nielegalnie zdobytej ziemi. W dniu ślubu Pyton popada jednak w dziwny stan. Próbując znaleźć jego przyczynę, odkrywa ponurą historię, która zatruwa życie miasta. Czy Pyton pozbędzie się problemu? Czy "Przylgnięcie" pomoże nam się od czegoś uwolnić?

Piotr Rowicki napisał "Przylgnięcie" zainspirowany warsztatami Sztuka Dialogu w Nasutowie, na których dramaturdzy, reżyserzy, aktorzy i moderatorzy zajmowali się historią Żydów lubelskich. "Przylgnięcie" to sztuka, która przeszła drogę od czytania aktorskiego, poprzez wspólną pracę autora, reżysera i aktorów nad tekstem, do scenicznej premiery w październiku 2008 roku. Twórcy postanowili kontynuować nad nim laboratoryjne pracę, czego efektem jest nowa wersja tekstu  „Przylgnięcia” i zmieniona Inscenizacja z 2010 roku. Współproducentem przedstawienia jest Międzynarodowy Festiwal Konfrontacje Teatralne w Lublinie.
Występują: Leszek Lichota, Anna Smołowik, Mariusz Drężek, Damian Łukawski, Stanisław Brudny, Izabela Dąbrowska, Leon Charewicz / Robert Majewski, Marcin Sztabiński, Zdzisław Wardejn
Bilety: 35, 20 zł.

Absynt – 30 i 31 lipca, 1 sierpnia, godzina 20:00
Karolina kończy studia i planuje ślub. Jednak to nie symboliczny koniec dzieciństwa ją czeka, lecz koniec życia. Karolina bowiem zakłada suknię ślubną by popełnić samobójstwo. Co złożyło się na to, że młoda kobieta na progu dorosłości, w początku XXI wieku, traci motywację do życia?

Sztuka Magdy Fertacz jest przejmująca w swej trafnej diagnozie kryzysu rodziny, zaniku tożsamości, mechanicznym powtarzaniu podpatrzonych wzorców, myśleniu narzuconymi stereotypami. Patologie te występując razem prowadzą do tragedii. Niby wszyscy to znamy, możemy żonglować formułkami bez końca. Jednak sztuka Fertacz – znakomicie napisana – wywołuje na nowo przerażenie obrazem „banalności zła”. Jak noże wchodzą w mózg słowa martwej panny młodej: „Nasze matki i nasi ojcowie mieszkają w naszych ciałach. Lepiej się go pozbyć. Nie potrafiłam żyć zanim umrę. Panna młoda do pieca”. (Jagoda Hernik Spalińska, Program do przedstawienia)

Występują: Matylda Paszczenko, Maria Maj, Zdzisław Wardejn, Mariusz Drężek, Michał Czachor, Robert T. Majewski
Bilety: 35, 20 zł.

Oba spektakle grane na scenie przy Olesińskiej 21
Bilety: 663 741 903, rezerwacja@labodram.pl oraz eBilet, Bileteria, Ticket Online

ip

Fot. scena ze spektaklu "Absynt"

Słowa kluczowe: przylgnięcie absynt spektakl letni przegląd laoboratorium dramatu warszawa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
ÅźONa spektakl
"żONa" - sztuka Spektaklove już nie tylko w Warszawie

W obsadzie Renata Dancewicz, Piotr Polk, Justyna Fabisiak i Cezary Łukaszewicz!

WTP Paulina JÃłźwin
Wrocławski Teatr Pantomimy: zobacz "Kłopoty z muchami" Pauliny Jóźwin [WIDEO]

Prezentujemy nowy odcinek projektu Akcja: EDUKACJA 3.0.

Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.