Dzieje się - Teatr

Teatr Kwadrat wznawia działalność sceniczną

2021-05-19 12:00:24 | Warszawa

Wkrótce będzie można na żywo i stacjonarnie zobaczyć spektakle warszawskiego Teatru Kwadrat. Wznawia on swoją działalność sceniczną już 21 maja 2021 roku. Tego dnia wystawione będą kultowe „Szalone nożyczki”. A co jeszcze znalazło się w repertuarze teatru na najbliższe tygodnie? 

Godzinka spokoju Teatr KwadratSpektakle Teatru Kwadrat od 29 maja 2021

„Szalone nożyczki” Paula Portnera, kultowy spektakl, który nie schodzi z afisza Teatru Kwadrat od przeszło 20 lat i nieustannie cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Akcja toczy się w salonie fryzjerskim mistrza grzebienia i nożyczek – Tonia Wziętego (nazwisko mówi samo za siebie), który wynajmuje zakład od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu, znajdującym się tuż nad salonem. Nieoczekiwany zwrot akcji ujawnia wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się profesjonalny śledczy, angażując do tego widzów. W obsadzie: Lucyna Malec, Ewa Wencel, Jacek Łuczak, Grzegorz Wons, Andrzej Andrzejewski/ Maciej Kujawski, Andrzej Nejman/ Paweł Małaszyński/Marcin Piętowski.

Spektakle: 21-23 i 29-31 maja oraz 1 i 15-17 czerwca

„Godzinka spokoju” to znakomita komedia francuskiego dramaturga Floriana Zellera z genialnym Pawłem Wawrzeckim w roli Philipa, szukającego spokoju mężczyzny w średnim wieku, który próbuje wygospodarować 60 minut na przesłuchanie płyty ulubionego wykonawcy jazzowego. W tym samym czasie jego dom postanowi odwiedzić wielu nieoczekiwanych gości, wśród których nie zabraknie syna metalowca, upierdliwego sąsiada z dołu i najlepszej przyjaciółki jego własnej żony.  W obsadzie: Ewa Wencel, Lucyna Malec, Paweł Wawrzecki, Grzegorz Wons, Andrzej Grabarczyk/ Maciej Kujawski, Andrzej Andrzejewski, Antoni Królikowski/ Kamil Kula/ Michał Lewandowski.

Spektakle: 4-6 czerwca

„Kłamstewka” Joe DiPietro, debiut reżyserki Pawła Wawrzeckiego, w którym w kunsztownej komediowej formie wybrzmiewają pytania o istotę relacji: „Czy wyjawione po latach sekrety mogą zburzyć harmonię długotrwałego związku dwojga ludzi?” i „Czy aby kłamstwo w dobrej wierze to na pewno bezpieczna gra?”. W obsadzie: Paweł Małaszyński/ Paweł Domagała, Paweł Wawrzecki, Ewa Ziętek, Marta Żmuda Trzebiatowska/ Katarzyna Glinka/ Agnieszka Sienkiewicz.

Spektakle: 7-10 czerwca

„Tydzień, nie dłużej…” Clementa Michela, na wskroś absurdalna komedia nie-małżeńska, z wielką, czerwoną ciężarówką w tle, w której słowo „szczerość” nabiera zupełnie nieoczekiwanych znaczeń. W obsadzie: Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Anna Cieślak/ Natalia Rybicka.

Spektakle: 11-13 czerwca

„Nie książka zdobi człowieka” Seymoura Blickera, klasyczna komedia pomyłek, która porywa widzów do elitarnego światka nowojorskiej branży wydawniczej. Ostatnia premiera Teatru Kwadrat przed pandemią. W obsadzie: Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Elżbieta Romanowska, Olga Kalicka, Lucyna Malec.  

Spektakle: 18-20 czerwca

MD/ip

fot. "Godzinka spokoju"/materiały prasowe Teatru Kwadrat

Słowa kluczowe: Warszawa, spektakle, premiery, repertuar
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
A miłości bym nie miał
"A miłości bym nie miał" - powstaje spektakl o subkulturze inceli

Będzie to efekt współpracy wrocławskiego Teatru Układ Formalny z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy.

Teatr Powszechny w Warszawie
Teatr Powszechny w Warszawie konczy sezon 2020/2021 i zapowiada nowe spektakle Warszawa

Podsumowanie sezonu i zapowiedź kolejnych premier.

Teatr Polonia wakacje 2021
Znamy plany Teatru Polonia oraz Och-Teatru na wakacje 2021 Warszawa

W lipcu i sierpniu zobaczymy blisko 140 spektakli, z czego 39 w plenerze!

Polecamy
Festiwal Lalka na scenie
Startuje 4. Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych

To coroczne spotkania teatralne dla dzieci i dorosłych z profesjonalnym teatrem ulicznym.

Krytyczny Bang
Krytyczny BANG - Teatr Układ Formalny zaprasza na serial online

Czeka na nas kilka odcinków serialu karykaturalnego z elementami czarnego humoru, futuryzmu i absurdu.

Ostatnio dodane
A miłości bym nie miał
"A miłości bym nie miał" - powstaje spektakl o subkulturze inceli

Będzie to efekt współpracy wrocławskiego Teatru Układ Formalny z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy.

Teatr Powszechny w Warszawie
Teatr Powszechny w Warszawie konczy sezon 2020/2021 i zapowiada nowe spektakle Warszawa

Podsumowanie sezonu i zapowiedź kolejnych premier.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.