Teatr
Forum Przyszłości Kultury 2023

Forum Przyszłości Kultury 2023

  • 2023-05-26, do 2023-05-28
  • Teatr Powszechny, Warszawa

Opis

W piątek, 26 maja 2023 roku, rozpocznie się kolejna edycja Forum Przyszłości Kultury organizowanego cyklicznie w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

Tegoroczne trzydniowe Forum pod hasłem: „Praktyki nadziei” w szczególny sposób poświęcone będzie obecnej sytuacji oraz przyszłości Europy Środkowej i Wschodniej. Wydarzenie otworzy wykład specjalny ukraińskiej pisarki Kateryny Babkiny, laureatki nagrody literackiej „Angelus”. W programie m.in. debaty o edukacji i czytelnictwie z udziałem uczniów, studentów, nauczycieli i młodych influencerów, dyskusje o instytucjach kultury, nowej żelaznej kurtynie i cyberwojnie oraz rozmowy z intelektualistami (m.in. prof. Przemysław Czapliński, prof. Iwona Kurz, prof. Inga Iwasiów, dr Hanna Machińska, prof. Magdalena Środa).

Forum to również spotkania z działaczami kształtującymi politykę kulturalną, a także artystami walczącymi na ukraińskim froncie oraz aktywistkami feministycznymi z Iranu, Białorusi, Gruzji i Ukrainy. Oprócz tego zaplanowano wydarzenia artystyczne i performatywne, jak np. spektakle „Tęsknica” i „Melodramat”, czy wiec autorek i autorów – obecnie instytucjonalnie destruowanego – czasopisma „Dialog”.

Na Forum Przyszłości Kultury obowiązuje rejestracja uczestnictwa (online lub bezpośrednio na miejscu, w kasie biletowej Teatru Powszechnego). Szczegółowy program i dodatkowe informacje: www.forumprzyszloscikultury.pl

Ostatnio dodane
eatr Hōshō z Tokio
Tradycyjny japoński spektakl w Teatrze Narodowym Warszawa

Dochód z biletów w całości wesprze Ukrainę.

Teatr Capitol
Zawsze jest MODA NA TEATR, czyli Teatr Capitol dla wszystkich i dla każdego Warszawa

W repertuarze teatru, widzowie znajdą najlepsze komedie i pikantne farsy z udziałem popularnych aktorów.