Spektakle, przedstawienia

ABSOLUTNIE czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego

Ocena:

Opis spektaklu

Jacek Bończyk, aktor, autor tekstów i reżyser spektakli muzycznych, wielokrotnie nagradzany i doceniany za swoje niezwykłe wykonania dzieł wybitnych twórców piosenki – ma zaszczyt i przyjemność zaprezentować program, na który składają się mistrzowskie utwory geniusza polskiej piosenki, Wojciecha Młynarskiego.

Sam Mistrz tak pisał o Jacku:

„Jacek Bończyk posiada wyjątkowe predyspozycje do zajmowania się piosenką aktorską. Po pierwsze jest utalentowany. Po drugie ma gruntowne przygotowanie zawodowe, jest dobrym aktorem dramatycznym. Po trzecie jest muzykalny i po czwarte wreszcie – posiadł w znacznej mierze umiejętność najtrudniejszą połączenia tego wszystkiego w sceniczny skrót. Bo piosenka aktorska bazuje na owym skrócie, jest tym rodzajem teatru, gdzie wszystko dzieje się szybko, na zagranie całej roli przypada nie więcej niż trzy minuty.“

Jacek Bończyk wielokrotnie współpracował z Wojciechem Młynarskim przy rozmaitych koncertach i spektaklach, był także dyrektorem artystycznym Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, który ma za sobą 3 bardzo udane edycje. Niezwykły spektakl „Młynarski obowiązkowo“ czyli autoportret na aktorów i orkiestrę (2014), w Teatrze 6 piętro w Warszawie, był ostatnim wspólnym przedsięwzięciem, które zrealizowali obaj zaprzyjaźnieni ze sobą panowie.

Jacek przygotowuje płytę i recital, na który złożą się autorskie piosenki Mistrza, znane i lubiane przez kilka pokoleń Polaków m.in. „Absolutnie“, „Bynajmniej“, „Nie ma jak u Mamy“, „Ogrzej mnie“, „Jeszcze w zielone gramy“ czy „Jesteśmy na wczasach“ oraz niedoścignione tłumaczenia, których dokonał Młynarski z repertuaru J.Brela, G.Brassensa, Ch.Aznavoura czy P.Conte.

Zapraszamy gorąco do warszawskiego Teatru Ateneum, na Scenę Na Dole im.Wojciecha Młynarskiego.
Jackowi Bończykowi towarzyszy Fabian Włodarek (piano, akordeon) oraz Paweł Pańta/Wojciech „Gumiś” Gumiński (kontrabas).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na ABSOLUTNIE czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl ABSOLUTNIE czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego (Teatr Ateneum, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu ABSOLUTNIE czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego (Teatr Ateneum, Warszawa).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu ABSOLUTNIE czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego (Teatr Ateneum, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem ABSOLUTNIE czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego (Teatr Ateneum, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu ABSOLUTNIE czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego (Teatr Ateneum, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Zbliża się premiera "Pokojówki"
Zbliża się premiera "Pokojówki" Warszawa

Wymarły hotel na uboczu wiatr, deszcz i gość z walizką w ręku składają się na pełną absurdu historię przedstawioną w sztuce "Pokojówka".

Klimakterium 2. Dziś premiera [BILETY]
Klimakterium 2. Dziś premiera [BILETY] Warszawa

„Klimakterium 2, czyli Menopauzy Szał" opowiada o dalszych losach bohaterek znanych z „Klimakterium... i już”.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!