Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Amerykańska ekipa filmowa pojawia się w niewielkim polskim mieście, by nakręcić wybuch bomby nad… Hiroszimą. Czy kuszeni przez Amerykanów mieszkańcy wystąpią w rolach japońskich statystów? A może nadal zbierać się będą pod żarówką-rekordzistką, świecącą nieprzerwanie od 60 lat! i kontynuować obrząd, jaki ich w tym miejscu łączy. Przecież żarówka projektuje ich marzenia, lęki, frustrację…
Jeden z najgłośniejszych spektakli teatralnych. Groteska nie tylko na Polskę "B". Pisząc swoją sztukę Maciej Kowalewski wyczuł puls polskiej rzeczywistości, pokazał polski grajdoł wybiegając w przyszłość. Łże-elita, podsłuchy, ukryte nagrania i seksafera - wszystko jak wywróżone przez żarówkę, w którą wpatrują się mieszkańcy.
 
 
opinie o spektaklu:

"Dla mnie Bomba! Szczera i nieodparta potrzeba powiedzenia o Polsce czegoś we własnym imieniu, za pomocą ironii i humoru, które tak rzadko goszczą na naszych scenach".
(Andrzej Wajda)

"Bomba Macieja Kowalewskiego wypaliła. Na tle innych spektakli i filmów, pokazujących problem wykluczenia sztuka Kowalewskiego wyróżnia się absurdalnym poczuciem humoru".
(Roman Pawłowski, Gazeta Wyborcza)

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Bomba.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Bomba (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Bomba (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Bomba (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Bomba (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Oczekiwanie na Chopina
Oczekiwanie na Chopina Warszawa

- Pomysłem na scenariusz tego spektaklu jest OCZEKIWANIE. Jak można ująć absolutną doskonałość muzyki Fryderyka Chopina? Naszym zdaniem nie można. Można natomiast czekać na jego przybycie w gronie ludzi mu bliskich komentując ważne wydarzenia dla życia i twórczości naszego wielkiego kompozytora -

Borys Szyc w "Sztuce bez tytułu"
Borys Szyc w "Sztuce bez tytułu" Warszawa

19 grudnia w Teatrze Współczesnym odbędzie się premiera „Sztuki bez tytułu” - popełnionego przez niespełna dwudziestoletniego Czechowa zapisu obrazu świata.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!