Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Ostrzem swej satyry atakuje przede wszystkim miałkość kultury masowej i absurd codziennych czynności. Towarzyszy temu bezustannie intelektualna i obyczajowa prowokacja.

Silną stroną programu są błyskotliwe i bezkompromisowe teksty autorstwa Mateusza Grydlika i Marcina Sitka oraz ich brawurowe wykonanie. Pisarski talent autorskiego duetu został doceniony i był komplementowany przez takie osobistości jak: Krzysztof Krauze, Jacek Fedorowicz, Stanisław Tym, Olga Lipińska, Rafał Kmita, Zenon Laskowik, czy Grzegorz Miecugow. Agnieszka Michalak („Dziennik Gazeta prawna”) okrzyknęła Macież jedną z najciekawszych grup artystycznych w Polsce ostatnich lat. Macież tworzą: Mateusz Dębski, Andrzej Młynarczyk, Olga Sarzyńska, Marcin Sitek.

Macież to nazwa przewrotna: może oznaczać zarówno „Macie i się odwalcie!” albo „przecież macie to czy tamto” (więc pozytywne pobudzenie), może to być to też swoisty  dialog z „macierzą” (tj. Matką Kościołem, Ojczyzną - naszą matką, etc), a w końcu macierz z błędem ortograficznym to Matrix z jakimś felerem, w jakiś sposób zakrzywiony. Można też zapytać: A macież wy skrzydła? Macież wy fantazję?

Opinie o Macieży:

Grupa Macież tworzy świetny poetycki kabaret, operujący bardzo dobrymi tekstami, w których jest duża doza poezji i absurdu, i oni je znakomicie podają. Bo też jest to grupa absolwentów Akademii Teatralnej, a zarazem nie widać u nich negatywnych cech, widocznych nieraz u zawodowych aktorów. Dominuje świeżość i oryginalność. Grand Prix przyznaliśmy z podniesionym czołem i bierzemy za nią pełną odpowiedzialność. Kabaret Macież był inny, poszerzał wyobraźnie i pokazał jak powinien dzisiaj wyglądać kabaret.

Rafał Kmita, juror 25-go Przeglądu Kabaretów PAKA

Grupa Macież kojarzy mi się z tym, co najsmaczniejsze w historii polskiej sceny kabaretowej. Młody jak kiełki, świeży jak bułeczki, zabawny do łez jak cebula. Polecam uwadze sponsorów i widzów. Brawo!!!

Krzysztof Krauze

Są  niebanalni. Dlaczego? Bo ich teksty potrafią zaskakiwać. Bo, widać ich dobre przygotowanie aktorskie i wokalne. I na koniec, co nie znaczy, że ma to najmniejsze znaczenie, są zabawni. Trzymam za nich kciuki.”

Grzegorz Miecugow

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Kabaret - Grupa Macież.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Kabaret - Grupa Macież (Och-Teatr, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Kabaret - Grupa Macież (Och-Teatr, Warszawa).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Kabaret - Grupa Macież (Och-Teatr, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Kabaret - Grupa Macież (Och-Teatr, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Kabaret - Grupa Macież (Och-Teatr, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Odyseja
Odyseja. Historia dla Hollywood - recenzja spektaklu festiwalowego

Spektakl "Odyseja. Historia dla Hollywoodu" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego na wrocławskiej scenie.

Jagoda Szelc
Jagoda Szelc o reżyserii spektaklu "Maszyna": Panoptykon na lewą stronę [Wywiad]

To jest jak przestawić się z francuskiego na migowy - mówi reżyserka filmowa, która spróbowała swych sił w teatrze.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.