Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Jacek Kraft to agent nieruchomości, który z powodzeniem prowadzi zawodową działalność. Pewnego dnia przychodzi do banku, aby wypłacić pieniądze. Nieoczekiwanie pojawiają się kłopoty z realizacją transakcji, a z pozoru błaha sprawa urasta do poważnego problemu. Jacek przestaje być panem własnych pieniędzy… i życia. Zaczyna się ryzykowna gra. „KASTA LA VISTA” to współczesny rodzaj komedii absurdu, przewrotny i pełen czarnego humoru traktat o współczesnym świecie: pozornej sprawiedliwości, równości i wolności w dobie powszechnej globalizacji.

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl Kasta La Vista (Teatr Ateneum, Warszawa). Sprawdź seanse.
 • Teatr Ateneum, ul. Jaracza 2, Warszawa
  sobota, 19 maja: 20:00
  niedziela, 20 maja: 19:00
  wtorek, 22 maja: 19:30
  wtorek, 12 czerwca: 19:30
  środa, 13 czerwca: 19:30

Obsada i twórcy spektaklu

Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Kasta La Vista (Teatr Ateneum, Warszawa).

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Kasta La Vista.

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Kasta La Vista (Teatr Ateneum, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Kasta La Vista (Teatr Ateneum, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Kasta La Vista (Teatr Ateneum, Warszawa).
 • Re: do Banku... [0]
  Odpowiedź na: do Banku...
  Świeca
  2014-01-27 12:33:59
  Ja tam chodzę do banku wypłacić pieniądze i zawsze mi wypłacają. Wiem za to ze szkoły, o czym powinien wiedzieć każdy dorosły klient banku używający poprawnie polszczyzny, że bank piszemy z małej litery.
 • szmira Kasta la vista [0]
  Bożena
  2013-01-28 19:56:17
  To jawne wyłudzenie pieniędzy wstyd Panie Barciś
 • Dzisiaj [0]
  Widz
  2011-11-22 22:41:05
  Wróciłem z niby groteskowej sztuki a moze raczej sztuczki. A okazało sie,ze widzimy w krzywym zwierciadle Europę, Brukselę,nasz kraj, naszych polityków i samych siebie,,,nowe wydanie Zamku Kafki No i dobrzy nasi aktorzy...myslałem , ze bedzie II akt. BRAWO, BRAWO, BRAWO!
 • Re: Re: do Banku... [0]
  Odpowiedź na: Re: do Banku...
  ufoludek
  2011-05-05 15:02:19
  W nawiązaniu do pierwszej wypowiedzi - owszem, w banku można "wypłacić" pieniądze i czynność ta nazywana jest mianem "wypłaty gotówkowej". Piszę to jako pracownik banku. To tak na przyszłość.
 • Re: do Banku... [1]
  Odpowiedź na: do Banku...
  re bank
  2011-04-30 16:50:20
  Bardzo te wywody są mądre, ale błędy językowe, które popełniają bohaterowie dramatów i filmów zwykle nie biorą się z ignorancji autorów/tłumaczy, lecz są świadomie przez nich stosowane, żeby te postaci charakteryzować. Równie dobrze mógby się Pan/Pani czepiać, że ktoś na scenie miał białe skarpetki do czarnych spodni, więc albo autor, albo kostiumolog ma gust dresiarza. A swoją drogą, każdy "dorosły klient Banku mówiący poprawnie po polsku" powinien wiedzieć, że bank to rzeczownik, a nie nazwa własna i małe "b" w zupełności wystarczy.
 • do Banku... [2]
  poprostuwidz
  2011-04-29 11:00:21
  Do Banku nie chodzi sie aby "WYPLACIC PIENIADZE". W Banku mozna PODJAC albo WPLACIC pieniadze. O tym powinien wiedziec kazdy dorosly klient Banku mówiacy poprawnie po polsku.. Recenzje wydrukowana trudno poprawic ale tekst mówiony na scenie tak. A wiec : ...przyszedlem podjac pieniadze z konta... albo ...prosze o wyplate z konta... A tlumacz ma szanse na poprawienie tekstu. Poza tym jesli tlumacz przetlumaczyl tytul sztuki z francuskiego na jezyk hiszpanski, to równie dobrze mógl przetlumaczyc na POLSKI albo po prostu zostawic tytul oryginalny. Ciekawe ze na to nie wpadl? Gratulacje za swietnie zagrany spektakl i specjalne gratulacje za SCENOGRAFIE i swiatlo. Pozdrawiam
Ostatnio czytane
Rosyjskie łabędzie w Polsce
Rosyjskie łabędzie w Polsce Warszawa

Cóż bardziej kobiecego niż zwiewna baletnica? Okazuje się, może to być zwiewny mężczyzna. Udowadniają to spektakle w wykonaniu Sanktpetersburskiego Państwowego Baletu Męskiego Walerija Michajłowskiego. Zespół wystąpi 9 kwietnia w Sali Kongresowej w Warszawie. Tancerzy będzie można również zobaczyć w Chorzowie (8.04) oraz Płocku (10.04).

"Udając ofiarę" ostatni raz przed wakacjami
"Udając ofiarę" ostatni raz przed wakacjami Warszawa

Udając ofiarę” to czarna komedia nazwana przez krytykę „łobuzerską parafrazą Hamleta”.

Kupony i kody rabatowe
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

O nich się mówi