Spektakle, przedstawienia
kobiety w syt krytycznejda81df6ca324c0d23257b0474d147bf4.jpg

Kobiety w sytuacji krytycznej

Ocena:

Opis spektaklu

Przyszła panna młoda, wyczerpana młoda matka, samotna wdowa, porzucona przez męża zapalczywa hodowczyni kaktusów i piosenkarka...

Jak to często w życiu bywa, tak i tu wszystko wychodzi na opak: panna młoda tuż przed wygłoszeniem małżeńskiej przysięgi próbuje sama siebie przekonać, że kocha przyszłego męża. Im dalej w las tym wyraźniej widać, że bohaterka ani trochę nie wie czego chce. Wychodzi za mąż, bo tak wypada, bo już zamówiono dania na przyjęcie i wybrano bukiet kwiatów. Ze zdumieniem odkrywa, że nawet zapach przyszłego małżonka ją drażni. Nie rozumie tylko czemu nie dostrzegła tego wcześniej.

Pierwsza z kobiet całymi dniami siedzi zamknięta w domu z dwójką „ukochanych dzieci". W wolnych chwilach czyta kolorową prasę dla gospodyń domowych. Jest naszpikowana frazesami żywcem z tej prasy wyjętymi. Uważa się za dobrą matkę , dobrą żonę i gospodynię. Żałuje, że nie ma czasu na uprawianie jogi, aby być jeszcze bardziej perfect. Szybko okazuje się, że tak naprawdę jest zupełnie załamaną kobietą, siedzącą w pustym domu, która czasem ma zamiar udusić swoje „słodkie dzieci". Niestety znikąd nie widać pomocy.
Porzucona przez męża Muszka namiętnie hoduje kaktusy. Wygłasza długie monologi na temat kaktusów. Pod tym abstrakcyjnym tematem ukrywa się jej samotność i nadciągające wraz ze starością zdziwaczenie.

Pięć monologów i pięć różnych głosów, w których Murray-Smith przełamuje stereotypowy obraz współczesnej kobiety, ukazując Jej prawdziwe, często tragikomiczne, choć i wzruszające oblicze.

Sztuka Bombshells nie była do tej pory tłumaczona na język polski i spektakl w Teatrze Polonia będzie jej polską prapremierą. W Londynie sztuka cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród krytyków i publiczności.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Kobiety w sytuacji krytycznej (Teatr Polonia, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Kobiety w sytuacji krytycznej.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Kobiety w sytuacji krytycznej (Teatr Polonia, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Kobiety w sytuacji krytycznej (Teatr Polonia, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Kobiety w sytuacji krytycznej (Teatr Polonia, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Kobiety w sytuacji krytycznej (Teatr Polonia, Warszawa).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Mock. Czarna burleska
"Mock. Czarna burleska" - kryminały Marka Krajewskiego na deskach Capitolu [WIDEO]

Twórcy spektaklu o Eberhardzie Mocku mówią o przeniesieniu książek na język teatru muzycznego.

Łowca - Teatr Ateneum Warszawa
"Łowca" - Tomasz Schuchardt w spektaklu Teatru Ateneum [FOTO] Warszawa

"Łowca" to niepokojący i mroczny thriller w klimacie podobnym do twórczości Orwella.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.