Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

„Między nami dobrze jest nie jest grą w nieporozumienia i narodowe liczmany. Szef berlińskiej Schaubühne Thomas Ostermeier zamówił te sztukę na Międzynarodowy Festiwal Dramatopisarzy „Digging deep and getting dirty" obok spektakli z Anglii, Argentyny, Izraela i Niemiec. Hasłem przeglądu były słowa klucze: tożsamość i historia. Ostermeier szukał tekstów i autorów, którzy zgodnie z intencją organizatorów będą „kopać głęboko" w narodowej świadomości. Ubrudzą siebie i widzów ziemią wyrzucaną z wykopu w środku naszych głów. Bardzo szybko okazało się, że spektakl Masłowskiej i Jarzyny trafia w punkt festiwalowej idei. Drwiąc z Polaków, otwiera także niemieckie i europejskie kompleksy, jest absolutnie zrozumiały dla zagranicznej widowni. Chyba jeszcze ani razu Jarzyna nie miał tak gorącego odbioru premierowego spektaklu w krajach niemieckojęzycznych." (Łukasz Drewniak, „Dziennik")

„Zderzyłam pokolenia: języki, sposoby myślenia, funkcjonowania, inne codzienności, żeby wydobyć ten zgrzyt, ten brak czegoś takiego jak „statystyczny Polak", brak platformy, na której to by się wszystko spotykało i moglibyśmy powiedzieć „my". Wszystko to jest w tej sztuce dość makabryczne, przerysowane, ale wydaje mi się, że tutaj po raz pierwszy mówię coś potencjalnie dobrego. Oczywiście nie formułuję wprost żadnego pozytywnego przesłania, ale to pierwsza rzecz, którą napisałam nie pod hasłem: w jakim okropnym kraju żyjemy, a jak tu szaro! Odwrotnie, jest tu moja afirmacja bycia Polką i polskości, totalnie dzisiaj wyszydzonej, zmieszanej z błotem i traktowanej jako skaza, jako policzek wymierzony przez los, przynajmniej w moim pokoleniu. (Dorota Masłowska w wywiadzie dla „Dziennika")

Zobacz również:
Marcin Szewczyk: Polacy to głupki? (recenzja)>>

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Między nami dobrze jest (Teatr Rozmaitości, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Między nami dobrze jest.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Między nami dobrze jest (Teatr Rozmaitości, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Między nami dobrze jest (Teatr Rozmaitości, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Między nami dobrze jest (Teatr Rozmaitości, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Między nami dobrze jest (Teatr Rozmaitości, Warszawa).
Polecamy
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Ziemianie spektakl WTL
"Ziemianie" - przedstawienie dla dzieci do zobaczenia online

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na kolejną niedzielę ze spektaklem online!

Japety-kto to widział
"Japety" z Wrocławskiego Teatru Lalek improwizują karnawałowo

Najbliższe pokazy spektaklu dla dorosłych już w dniach 24-26 stycznia!

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.