Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

„Młynarski obowiązkowo!” to tytuł widowiska, który został zapożyczony z książki z moimi tekstami, opublikowanej parę lat temu. Ten tytuł jest z jednej strony trochę żartobliwy, ale z drugiej wskazuje na fakt, że pewne piosenki z moimi tekstami warto znać, bo prowokowały i prowokują do myślenia, zawierają opis naszych obyczajów i liryczny materiał do głębszych refleksji. - tak o projekcie mówi sam Wojciech Młynarski, a Eugeniusz Korin, dyrektor artystyczny Teatru 6.piętro dodaje: Powstający spektakl to niezwykła, wyśpiewana autobiografia Mistrza piosenki literackiej, który swoją twórczością już od pół wieku towarzyszy kilku pokoleniom Polaków. Trudno wyobrazić sobie naszą zbiorową świadomość, a nawet język codzienny bez obecności w nich takich utworów jak "Róbmy swoje", „Kocham cię, życie”, „Polska miłość” czy "W Polskę idziemy”.

W niezwykłą muzyczną podróż po życiu i twórczości Wojciecha Młynarskiego poprowadzi widzów spektaklu Jego alter ego, Narrator – w tej roli Wiktor Zborowski – oraz zespół wykonawców, wybranych do projektu przez samego Mistrza: Magdalena Kumorek, Anna Sroka-Hryń, Klementyna Umer, Jacek Bończyk oraz Arkadiusz Brykalski. W każdym z przedstawień udział weźmie również Gość Wieczoru – wybitny artysta i przyjaciel Autora. W tym gronie znajdą się m.in.: Stanisława Celińska, Hanna Śleszyńska, Piotr Fronczewski, Janusz Gajos, Krzysztof Kowalewski, Piotr Machalica, Marian Opania czy Krzysztof Tyniec. Artystom na scenie towarzyszyć będzie kilkuosobowa orkiestra, a podczas całego wieczoru widzowie usłyszą ponad dwadzieścia pięć piosenek, które wyszły spod pióra Wojciecha Młynarskiego.

„Mam nadzieję, że starsi widzowie obejrzą to widowisko z uśmiechem i odnowią wspomnienia, a młodsi dowiedzą się, że była kiedyś i nadal jest piosenka pomagająca rozumieć rzeczywistość„
 

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenariusz. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu MŁYNARSKI obowiązkowo! (Teatr 6.piętro, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na MŁYNARSKI obowiązkowo!.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl MŁYNARSKI obowiązkowo! (Teatr 6.piętro, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu MŁYNARSKI obowiązkowo! (Teatr 6.piętro, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem MŁYNARSKI obowiązkowo! (Teatr 6.piętro, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu MŁYNARSKI obowiązkowo! (Teatr 6.piętro, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Romeo i Julia - spektakl Teatr Studio
"Romeo i Julia" - miłość na deskorolkach w spektaklu Teatru Studio Warszawa

Michał Zadara inscenizuje "Romea i Julię", zderzając kanoniczny dramat z dzisiejszymi realiami.

Laura Breszka
Gwiazdy na premierze spektaklu "Cud" [FOTO]

W warszawskim Teatrze Capitol odbyła się premiera najnowszej komedii. Zobaczcie zdjęcia!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.