Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

"Niedziela na Głównym" - przedstawienie poświęcone piosenkom Wojciecha Młynarskiego - naszego barda-ironisty, poety-pieśniarza, satyryka o zacięciu politycznym - z okazji jego 60. urodzin, powstało dzięki współpracy Centrum Sztuki IMPART i Studio Buffo.
Prapremiera była Galą 2001 na 22 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
 
(...)Tytuł przedstawienia "Niedziela na Głównym" to tytuł piosenki Wojciecha Młynarskiego z 1963 r., którą napisał po wizycie w Polsce Gilberta Becaud. Śpiewał wtedy piosenkę o człowieku, który co niedzielę jeździł na lotnisko i słuchał komunikatów o samolotach odlatujących do Nowego Jorku. Wojciech Młynarski słuchał tego w Sali Kongresowej i zobaczył tęsknotę w oczach publiczności... Odpowiedział na to ironicznym tekstem, że dla nas lekarstwem na wszystkie smutki jest niedziela na Dworcu Głównym, nieistniejącym już, brudnym i zaplutym dworcu w Warszawie. Ta piosenka zwróciła na niego uwagę, zyskała miano śpiewanego felietonu.
 
Teraz Janusz Józefowicz wykorzystał ją jako tytuł Gali... Koncert ten inteligentnie i z humorem wyreżyserowany przez Janusza Józefowicza uświadomił, że Wojciech Młynarski - żywy klasyk polskiej piosenki - komentuje rzeczywistość już od przeszło 40 lat.Dzięki piosenkom Młynarskiego, rymowanym felietonom opisującym - jak niegdyś fraszki Ignacego Krasickiego - nasze przywary, Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa - na przedstawieniu "Niedziela na Głównym" w Studio Buffo - zabiorą zgromadzoną publiczność w daleką podróż.
Poprowadzą ją przez lata i krajobrazy, pokażą codzienne życie, jego radości i smutki, ukażą ból i samotność, żal rozstań i szczęście rodzące się w miłości. Motyw dworca w Niedzieli na Głównym, tak doskonale wykorzystany i uwypuklony przez reżysera, pozwoli na zebranie w jednym miejscu ludzi bardzo odmiennych, mknących w dal, zatrzymujących się przed widownią tylko na chwilę by ... zaśpiewać piosenkę.
          


W spektaklu usłyszymy:
Na dworcu świt (muz. M. Mroczkowski) "Niedziela na Głównym" (muz. J.Szczygieł) , Fruwa twoja marynara (muz. W.Młynarski) , Już cię nie kocham (muz. A. Bem) Strzelec z Bartoszyc (muz. J. Sent) Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre na wiosnę (muz. J.Sent) , Bez jutra nie da się żyć (muz.K .Komeda) Minutowy walc (muz. Fr. Chopin) Żniwna dziewczyna (muz.J.Abratowski) Och, ty w życiu (muz.J.Sent) , La valse du male (muz. J.Matuszkiewicz) Nie mam jasności w temacie Marioli (muz.J.Matuszkiewicz) , Polska miłość (muz. W. Gulgowski) Światowe życie (muz. T. Prejzner) Ach, co to był za ślub (muz. J.Sikorski) , Tak jak malował pan Chagall (muz. Leopold Kozłowski) , Jak artyści szli do nieba (muz. Leopold Kozłowski) , Rap w sprawie diety (muz. J.Derfel) Bynajmniej (muz. Janusz Sent) , Koza u rena (muz.J.Gilberto) Ogrzej mnie (muz. Wł. Korcz) Zbuntowany anioł (muz. Lopez / Rossi Durand) Ballada o chirurgii plastycznej (muz. A. Sławiński) Przedostatni walc (muz. J.Sent) , Lubmy się trochę (muz. A. Bem) Jest jeszcze panna Hela (muz. Jerzy Derfel) 

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenariusz, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Niedziela na Głównym (Studio Buffo, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Niedziela na Głównym.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Niedziela na Głównym (Studio Buffo, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Niedziela na Głównym (Studio Buffo, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Niedziela na Głównym (Studio Buffo, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Niedziela na Głównym (Studio Buffo, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Beata Śliwińska
Beata Śliwińska o aktorstwie w dobie koronawirusa [WYWIAD]

Aktorka opowiedziała nam o życiu w czasie kwarantanny, treningach domowych i powrocie do normalności.

Romeo i Julia - spektakl Teatr Studio
"Romeo i Julia" - miłość na deskorolkach w spektaklu Teatru Studio Warszawa

Michał Zadara inscenizuje "Romea i Julię", zderzając kanoniczny dramat z dzisiejszymi realiami.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.