Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Amanita Muskaria to autorski duet sióstr: Gabrieli Muskały, aktorki i Moniki Muskały, tłumaczki literatury niemieckojęzycznej. Ich monodram "Podróż do Buenos Aires. Work in Regress" (druk w Dialogu nr 11/2001), miał prapremierę 8.12.2001 w Teatrze im. S.Jaracza w Łodzi, w reż. Mariana Półtoranosa z G. Muskałą w roli Walerki. W listopadzie 2005 w Teatrze Dramatycznym odbyła się warszawska premiera tego spektaklu. Sztuka znalazła się w finale konkursu Ministerstwa Kultury na wystawienie polskiej sztuki współczesnej. Była pokazywana na wielu festiwalach w Polsce, a także za granicą: w Brukseli i w Egerze na Węgrzech. Za rolę Walerki Gabriela M. została nagrodzona na festiwalach w Kaliszu, we Wrocławiu i w Bydgoszczy. Otrzymała również nagrodę Ministerstwa Kultury i była nominowana do nagrody Feliksa Warszawskiego. W październiku 2005 "Podróż do Buenos Aires" w tłumaczeniu Doreen Daume ukazała się w Austrii w awangardowym piśmie literackim "manuskripte". Prapremiera drugiej sztuki Amanity Muskarii p.t.:"Daily Soup" (druk w Dialogu nr.3/2007) odbyła się 26 maja 2007 w Teatrze Narodowym w Warszawie. W obsadzie znaleźli się Danuta Szaflarska, Halina Skoczyńska, Janusz Gajos i Anna Grycewicz. Sztuka została przetłumaczona na niemiecki i włoski. Włoski przekład prezentowany był w ramach Dni Polskiej Dramaturgii „Polonia New Generation” w Neapolu na początku kwietnia 2007r.
 
 
opinie o spektaklu:


"Gabriela Muskała pokazuje w Teatrze Dramatycznym przejmujący monodram, w którym rozpada się świat osoby chorej na alzheimera. Podróż do Buenos Aires zajmuje jej jeden wieczór, ale jej aktorska droga do Warszawy trwała znacznie dłużej.

Gdy Gabriela Muskała wychodzi na scenę w białej koszulce, można pomyśleć, że to dziecko zagubione w drodze na próbę jasełek. Godzinę później jest już staruszką, a widownia z minuty na minutę zamiera wraz z nią w absolutnej ciszy, by na końcu wybuchnąć oklaskami."
"Nie grać, ale być"
Joanna Derkaczew
Gazeta Wyborcza - Stołeczna nr 45
22-02-2006

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Podróż do Buenos Aires (Teatr Dramatyczny - mała scena, Warszawa).

Twórcy spektaklu

Obsada spektaklu

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Podróż do Buenos Aires.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Podróż do Buenos Aires (Teatr Dramatyczny - mała scena, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Podróż do Buenos Aires (Teatr Dramatyczny - mała scena, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Podróż do Buenos Aires (Teatr Dramatyczny - mała scena, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Podróż do Buenos Aires (Teatr Dramatyczny - mała scena, Warszawa).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Krytyczny Bang
Krytyczny BANG - Teatr Układ Formalny zaprasza na serial online

Czeka na nas kilka odcinków serialu karykaturalnego z elementami czarnego humoru, futuryzmu i absurdu.

Paula Dzwonik, Opera Wrocławska
Paula Dzwonik o tańcu w czasie kwarantanny [WYWIAD]

Tancerka baletowa z Opery Wrocławskiej mówi o życiu w czasie pandemii koronawirusa.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.