Spektakle, przedstawienia
plaeebb0806d50ae60bd15680c4de89b6aa.jpg

Polityka Autor sztuki: Włodzimierz Perzyński

Ocena: 5

Bilety na spektakl

Kup bilety na Polityka. Bilety do kupienia online na następujące dni:

Bilety dostarcza:

Opis spektaklu

Polityka” to tytuł najnowszej premiery, którą na deskach Teatru 6.piętro będzie można zobaczyć na przełomie roku 2014 i 2015. Tym razem, Eugeniusz Korin, dyrektor artystyczny Teatru 6.pietro i reżyser spektaklu, sięga po błyskotliwą komedię Włodzimierza Perzyńskiego, która niezwykle celnie wyśmiewa odwieczne mechanizmy sprawowania władzy oraz walki politycznej. W obsadzie m.in. Małgorzata Socha, Hanna Śleszyńska, Joanna Żółkowska, Kazimierz Kaczor i Rafał Królikowski. Pierwsze spektakle już 30 i 31 grudnia. Premiera galowa 10 stycznia.

„Polityka” to gorzko - ironiczna komedia, która w sposób  inteligentny i z przymrużeniem oka szydzi z licznych przywar i ułomności klasy politycznej. Śmiech, który mamy nadzieję będzie towarzyszył temu spektaklowi, nie jest jednak celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski. Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco aktualny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza bowiem znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia - powiedział Eugeniusz Korin, dyrektor artystyczny Teatru 6.piętro i reżyser przedstawienia.  

W realiach lat 20-tych, czasu emancypacji kobiet i budowy  II Rzeczpospolitej, rozgrywać się będzie burzliwy romans dwójki głównych bohaterów. Posłanka lewicy (Małgorzata Socha) i poseł prawicy (Rafał Królikowski) uwikłani zostają nie tylko w miłosne, ale także międzypartyjne perypetie, w  których łapówkarstwo, prywata i nepotyzm są nieodzowną częścią tego, co się nazywa „uprawianiem polityki”.

W tej walce dwóch wrogich obozów towarzyszyć im będą polityczne osobowości-osobliwości: była kucharka, a obecnie sekretarka Ministra  Franciszka (Hanna Śleszyńska), Minister Kręciołek, którego nieodzownym atrybutem jest kiełbasa (Sylwester Maciejewski), zmieniający ugrupowania jak rękawiczki poseł Krotowski (Paweł Nowisz), karierowicz z polecenia (Bartłomiej Firlet) czy rozpolitykowana Hrabina (Joanna Żółkowska) oraz udający demokratę konserwatywny Tatuś (Kazimierz Kaczor). Całość stworzy prześmiewczą komedię lewicowo - prawicowych namiętności, którą zakończy ironiczny happy end.

Inscenizacyjnie przedstawienie utrzymane będzie w klimacie lat 20-tych, z licznymi odwołaniami do tworzonego w tamtym okresie kina niemego, kiedy to gwiazdy srebrnego ekranu były zniewalająco zmysłowe i uwodzicielskie, a podczas seansów filmowych na pianinie przygrywał taper.

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl Polityka (Teatr 6.piętro, Warszawa). Sprawdź seanse.
 • Teatr 6.piętro, Plac Defilad 1, Warszawa
  sobota, 16 czerwca: 18:00
  niedziela, 17 czerwca: 18:00

Zdjęcia ze spektaklu

Najciekawsze zdjęcia ze spektaklu Polityka (Teatr 6.piętro, Warszawa).

Polityka (1)

Polityka - plakat

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Polityka (Teatr 6.piętro, Warszawa).

Twórcy spektaklu

Obsada spektaklu

Małgorzata Socha Małgorzata Socha Jadwiga Łazańska
Joanna Żółkowska Joanna Żółkowska Hrabina Linowska
Miłogost Reczek Miłogost Reczek Poseł Krotoski
Hanna Śleszyńska Hanna Śleszyńska Franciszka
Paweł Nowisz Paweł Nowisz Biznesmen Szpakowski
Rafał Królikowski Rafał Królikowski Adolf Burski
Bartłomiej Firlet Bartłomiej Firlet Kiełbikowski
Kazimierz Kaczor Kazimierz Kaczor Łazański
Sylwester Maciejewski Sylwester Maciejewski Minister Kręciołek
Michalina Sosna Michalina Sosna Pokojówka/Jan

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Polityka (Teatr 6.piętro, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Polityka (Teatr 6.piętro, Warszawa).
 • Polityka - polecam, nawet bardzo [0]
  Odpowiedź na: Polityka - nie polecam
  Monika
  2015-01-11 17:21:45
  Super rozrywka z topowymi aktorami. Prawdziwy dobry teatr i duzo wiecej. Fantastyczne polączenie starego kina ( część scen jest wyswietlana na ekranie w konwencji niemego kina, do których gra na pianinie Pan Czeslaw Majewski!). Hanna Śleszyńska - mistrzostwo swiata! Dawno się tak dobrze nie bawilam.
 • Re: Polityka - nie polecam [0]
  Odpowiedź na: Polityka - nie polecam
  jabglass
  2015-01-03 08:30:08
  Słaba sztuka, wątek poruszany i odgrzewany latami..a do tego w ogóle nie śmiesznie.....NIE POLECAM....
 • Polityka - nie polecam [2]
  Sowa
  2015-01-02 09:36:37
  Tekst nawet nienajgorszy. Wciąż bardzo aktualny. Widać natura ludzka opiera się rozwojowi cywilizacji. Natomiast gra aktorska to porażka. Socha ciągnie zały zespół w dół. Niestety scena teatralna obnaża niedoskonałości i brak charyzmy aktora. Opiera się temu tylko Hanna Śleszyńska, która jako jedyna trzyma poziom i każde jej pojawienie się na scenie budzi w publiczności entuzjazm. Ziółkowska i Kaczor, to dobrzy aktorzy, ale niestety nie w formie. Królikowski dopasowuje się do miotającej się po scenie Sochy i jest żenujący. Ogólna ocena - szkoda czasu.
Premiery teatralne
Kupony i kody rabatowe
Ostatnio czytane
Teatr Hybrydy poszukuje...
Teatr Hybrydy poszukuje... Warszawa

Jeżeli dobrze śpiewasz i jesteś oswojony ze sceną, chcesz spełniać się artystycznie w legendarnych Hybrydach, a do tego miło spędzać czas w zgranym zespole, skontaktuj się z nami jak najszybciej!

"Żyd" w Teatrze Rampa
"Żyd" w Teatrze Rampa Warszawa

Teatr Rampa zaprasza na kolejną premierę sceny Kameralej. Będzie to tragikomedia „Żyd” Artura Pałygi w reż. Witolda Mazurkiewicza z muzyką Mariusza Bogdanowicza.

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!