Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

"Przygody Sindbada Żeglarza" , bodaj najbardziej znany wątek Księgi tysiąca i jednej nocy, w poetyckim ujęciu Bolesława Leśmiana to jedna z napiękniejszych książek dla dzieci i młodzieży jakie kiedykolwiek napisano.

Podróż i teatr łączy tajemnica. Niewiadoma, która leży u kresu morskiej wyprawy przypomina cud, jaki za każdym razem odkrywamy w teatrze. W magiczny sposób pokonujemy odległości i czas. Przedstawienie, na które zaprasza Teatr Polski, niesie więc tajemnicę podwójną. Tę ukrytą w fantastycznych podróżach Sindbada i tę schowaną za kurtyną teatru.

Podczas swojej podróży Sindbad (Jakub Snochowski) przemierzy drogą morską cały świat. Wielokrotnie znajdzie się za burtą, by jako rozbitek wylądować na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Spotka ekscentryczną królewnę o imieniu Najdroższa, ogromnego ptaka Murumadarkosa, dotrze do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy, na wyspę potwora Degiala, do krainy ludożerców i na wyspę czarowników... Z każdej wyprawy powróci jednak cudem ocalony do ukochanego wuja Tarabuka - niepoprawnego poety-wierszoklety.


Pod żaglem rozpiętym nad widownią wszyscy poczujemy się odkrywcami nieznanych lądów. Dzieci, które w czasie tej podróży będą dorastać razem z Sindbadem i ci, którzy (podobno) dorośli są już od dawna. Ten, kto raz poznał smak wędrówki i teatru może odtąd podróżować już zawsze i wszędzie - dzięki wyobraźni. Nawet nie ruszając się z miejsca. W przedstawieniu zapewniają o tym również pełne humoru i Leśmianowskiej poezji, wpadające w ucho piosenki z muzyką Grzegorza Turnaua, które sprawdzą się na wszystkich ścieżkach.

Spektakl "Przygody Sindbada Żeglarza" został nagrodzony przez Kapitułę Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ Atestem za rok 2002 - świadectwem wysokiej jakości i poziomu artystycznego. Reżyser Jarosław Kilian wyróżniony został przez Kapitułę Stwarzyszenia nagrodą im. Jana Dormana dla wybitnego twórcy teatru dla dzieci i młodzieży.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Przygody Sindbada Żeglarza.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Przygody Sindbada Żeglarza (Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Przygody Sindbada Żeglarza (Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Przygody Sindbada Żeglarza (Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Przygody Sindbada Żeglarza (Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Teatr Akademicki zaprasza na eliminacje
Teatr Akademicki zaprasza na eliminacje Warszawa

Teatr Akademicki ogłasza nabór chętnych do udziału w projektach aktorskich i artystycznych.

Łukasz Jakóbiak na 4. urodzinach Ab Ovo
Łukasz Jakóbiak na 4. urodzinach Ab Ovo Warszawa

Gościem specjalnym 4. urodzin Ab Ovo Teatr Improv będzie Łukasz Jakóbiak, dziennikarz, osobowość internetowa, twórca i gospodarz popularnego programu "20m2 Łukasza".

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!