Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Wszyscyśmy z jednego szynela to parateatralny spektakl, inspirowany XIX-wieczną kulturą rosyjską. Na podstawie literatury Gogola, Czechowa, Tołstoja i Dostojewskiego Rafał Kmita z sentymentem odmalowuje dawną Rosję i, już niekoniecznie dawnych, Rosjan.

„Choć nie ma w tym przedstawieniu dosłownych cytatów z literatury rosyjskiej, to przecież wszystko jest w nim znajome: postaci, sytuacje, klimaty. Tyle, że przemieszane ze sobą, sprowadzone do samej esencji, ukazujące w śmiałym skrócie galerie charakterystycznych typów ludzkich, najważniejszych motywów i obsesji tej literatury: głębię rosyjskiej duszy, skrajny egoizm, chciwość, sadomasochizm, Rozdwojenie jaźni. Prawdziwa panorama wszystkich grzechów głównych.” (cyt. za: „Gazeta Warmii i Mazur")

Postaci, skądinąd znane, ukazywane są w nowych, jeszcze bardziej absurdalnych kontekstach, niż by ich umieścili rosyjscy autorzy, a nad wszystkimi działaniami ludzi unosi się melancholijny słowiański duch. Ozdobą spektaklu są świetnie napisane piosenki, swobodnie przechodzące od szalonego śmiechu do delikatnego liryzmu. Muzykę do nich skomponował Janusz Wojtarowicz i dzięki niej można to rozśpiewane przedstawienie umieścić gatunkowo na granicy musicalu.

Wszystko to, co się dzieje na scenie, jest, jak przystało na kabaret, aluzyjne, uwspółcześniane i przede wszystkim – bardzo zabawne, wywołujące u publiczności salwy śmiechu. Przedstawienie jest grane z niesłabnącym powodzeniem od premiery w 1997 r.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenariusz. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Wszyscy jesteśmy z jednego szynela - Grupa Rafała Kmity (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Wszyscy jesteśmy z jednego szynela - Grupa Rafała Kmity .

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Wszyscy jesteśmy z jednego szynela - Grupa Rafała Kmity (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Wszyscy jesteśmy z jednego szynela - Grupa Rafała Kmity (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Wszyscy jesteśmy z jednego szynela - Grupa Rafała Kmity (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Wszyscy jesteśmy z jednego szynela - Grupa Rafała Kmity (Teatr Dramatyczny Scena Na Woli im T. Łomnickiego, Warszawa).
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Romeo i Julia - spektakl Teatr Studio
"Romeo i Julia" - miłość na deskorolkach w spektaklu Teatru Studio Warszawa

Michał Zadara inscenizuje "Romea i Julię", zderzając kanoniczny dramat z dzisiejszymi realiami.

Laura Breszka
Gwiazdy na premierze spektaklu "Cud" [FOTO]

W warszawskim Teatrze Capitol odbyła się premiera najnowszej komedii. Zobaczcie zdjęcia!

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.